We zijn een echte vereniging, dat wil zeggen dat we samen ons tuinpark laten groeien en bloeien. Dit bestrijkt een heel scala aan activiteiten. Natuurlijk het onderhouden van onze eigen tuin. En gezamenlijk: het gemeenschappelijke groen, de gebouwen, het organiseren van activiteiten, de nieuwsbrief, de website, het bemensen van commissies en het bestuur. Al het werk is vrijwillig en alle leden zijn vrijwilligers. Als u lid bent ben u ook verplicht minimaal 21 uur algemene werkuren te maken.
-
De volkstuinparken in en rond Amsterdam zijn populair. De meeste parken hebben een wachtlijst voor het verkrijgen van een tuin, zo ook De Bretten. Het werkt als volgt:
- Eerst wordt u aspirant lid van de Bond van Volkstuinders.
- Let op: De Bond van Volkstuinders heeft op 12 juni 2021 het woonplaatsbeginsel aangenomen. Dit betekent dat aspirant leden die zich na 12 juni 2021 bij de Bond hebben ingeschreven alleen een tuin toegewezen krijgen wanneer ze in de gemeenten Amsterdam, Ouder-Amstel, Diemen, Landsmeer, Almere of in Badhoevedorp postcode 1171 wonen. Dit zijn de gemeenten waar de Bond van Volkstuinders tuinparken heeft.
- Bent u ingeschreven bij de Bond, dan kunt u zich op de wachtlijst van tuinpark De Bretten laten plaatsen. Inschrijven kunt u doen bij ons in de bestuurskamer. De exacte data worden medio maart hier bekend gemaakt.
- Op de inschrijvingsdata geldt de volgende procedure.
- Tussen 10.00 - 12:00 uur kunt u zich melden bij de bestuurskamer om u in te laten inschrijven, het verkrijgen van een rangnummer inschrijving en het betalen van de eenmalige inschrijfkosten.
Neem voor de inschrijving de volgende documenten mee :
- Bewijs van inschrijving bij de Bond Bond van Volkstuinders over 2025
- Inschrijfformulier van De Bretten,download hier het inschrijfformulier
- Een geldig identiteitsbewijs (ID-kaart, paspoort, rijbewijs)
- Pinpas voor het betalen van de eenmalige inschrijfkosten à € 30,00
Zodra u aspirant lid bent, kunt u in principe intekenen op vrijgekomen huisjes. Hoe dat werkt kunt u hier lezen.
Echter de lijst van aspiranten voor u is lang, houd dus rekening met een lange wachttijd!!